دات نت نیوک
Menu

چه استارتاپ‌هایی را شتابدهی می‌کنید؟

با توجه به این که شتابدهنده جوان یکی از مؤسسات زیر مجموعه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است، اولویت ما در سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر می‌باشد ولی دیگر استارتاپ‌هایی که می‌توانند به تکمیل زنجیره ارزش شهرداری تهران در حوزه مدیریت شهری کمک کنند نیز از امکانات مجموعه می‌توانند استفاده نمایند.

 

مؤسسه رشد و شکوفایی جوان در کدام شهرها فعال است؟

در حال حاضر مؤسسه در شهر تهران فعال است و متاسفانه نمی‌توانیم تمام خدماتمان را به تیم‌هایی که امکان استقرار در تهران را ندارند، ارائه دهیم. اما در راستای ماموریتمان برای توانمند‌سازی زیست‌بوم نو‌آوری کشور، کمک‌هایی مانند مشاوره یا انتقال محتوای آموزشی به تیم‌های مقیم شهرهای دیگر، ارائه خواهیم داد.

 

 ایده دارم؛ چطور مرا حمایت می‌‌کنید؟

برای آشنایی با خدمات مؤسسه می توانید به سایت قسمت خدمات مراجعه نمایید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه‌های معرفی شده در تماس‌با‌ما، سوال خود را مطرح نمایید.

 

فرآیند ثبت نام و پذیرش در دوره شتابدهی چگونه است؟

جهت پذیرش در دوره شتابدهی دو راه وجود دارد: ۱- ثبت‌نام در فراخوان سراسری جذب ایده که دوبار در سال صورت می‌پذیرد و یا ۲- شرکت در استارتاپ ویکند یا رویدادهای جذب ایده که به صورت فصلی برگزار می شوند.

 بعد از بررسی توسط کمیته ارزیابی جوان، در صورت قبولی با شما تماس گرفته و قرار جلسه حضوری برای بررسی‌های ثانویه گذاشته می‌شود.

همچنین می‌توانید از قسمت تماس با ما، درخواست مشورت حضوری، بدون نیاز به پر کردن فرم و فقط با معرفی خودتان و سوالتان، برای جلسه حضوری با مدیر برنامه شتابدهنده وقت رزرو کنید.

 

آیا برای پیوستن به شتابدهنده، نیاز است شرکت ثبت شده باشد؟

خیر، نه تنها نیازی به ثبت شرکت نیست بلکه شدیدا توصیه می‌کنیم برای ثبت شرکت عجله نکنید.

 

 

چگونه از امنیت ایده تیم اطمینان خاطر داشته باشم؟

در قدم اول باید توجه داشته باشید بهترین تیمی که می‌تواند ایده شما را انجام دهد خودتان هستید و انگیزه، بینش و اجرای درست شماست که می‌تواند به موفقیت ایده بیانجامد؛ به همین دلیل است که ما و دیگر سرمایه‌گذاران برای پیاده‌سازی ایده بر روی شما سرمایه‌گذاری می‌کنیم. اما در هر صورت و در راستای اطمینان شما از حفظ اطلاعات استراتژیک تیمتان (نه لزوما ایده)، پس از ورود به دوره شتابدهی بین شتابدهنده جوان و تیم‌های حاضر، قرارداد عدم افشای اسرار (NDA) منعقد می‌شود و از این طریق محرمانگی اطلاعات شما کاملا محفوظ خواهد ماند.

 

آیا سرمایه بذری می‌تواند جهت جذب نیروی انسانی هزینه گردد؟

ما در مؤسسه رشد و شکوفایی جوان اصرار داریم که تیم مؤسس بتواند تمامی کارهای اصلی تیمش را تا زمان جذب سرمایه بعدی انجام دهد. زیرا این موضوع قدرت بقای تیم شما و همچنین انعطاف‌پذیری، کنترل و توان پیاده‌سازی ایده را به شدت افزایش می‌دهد. در هر صورت اختیار سرمایه بذریتان به صورت کامل در اختیار شما خواهد بود و اگر نیاز داشتید می‌توانید از آن برای استخدام نیرو استفاده کنید.

 

خدمات مؤسسه چگونه است؟

مؤسسه رشد و شکوفایی جوان برای استارتاپ هایی که تیم کامل و محصول اولیه آماده دارند، شرایط رشد و توسعه را فراهم می‌آورد. فضای کار اشتراکی، مشاوره و منتورشیپ، دوره های آموزشی و سرمایه اولیه، از خدماتی است که مؤسسه به استارتاپ‌ها ارائه می کند و در کنار این خدمات، امکان استفاده از شبکه ارتباطی شتابدهنده با سایر بنگاه های اقتصادی از جمله سرمایه گذاران یا فعالان صنعت نیز وجود خواهد داشت. علاوه بر موارد ذکر شده خدماتی همچون میز پژوهش برای دانشجویان و محققان و فریلنسرها، برگزاری دوره‌های آموزشی خلاقیت و نوآوری و ... از دیگر خدمات مؤسسه می‌باشد.

 همچنین می‌توانید برای  مطالعه کامل خدمات بر روی لینک کلیک کنید.

 

فریلنسر هستم،چگونه می‌توانم از خدمات شما استفاده کنم؟

افراد می‌توانند از طریق سایت نشر شهر، میز خود را رزرو کرده و از این میز‌های تکی یا گروهی برای انجام کار‌های پژوهشی یا کسب و کاری خود استفاده نمایند.

 

خدمات قابل ارائه در میزهای پژوهش:

میزهای پژوهش انفرادی و گروهی با امکانات پریز، چراغ مطالعه، تقویم رومیزی و ملزومات اولیه تحریری

اینترنت پر سرعت

فضای مبله جهت استراحت و سرو میان وعده یا غذا

پذیرایی رایگان نوشیدنی (چای، آب، قهوه یا نسکافه)

 

رویداد   Javan Reverse Pitches چیست؟

هدف اصلی برگزاری این رویداد طرح چالشها و مشکلات شرکت‌ها، موسسات تابعه شهرداری و همچنین شرکتهای همکار مؤسسه جوان به تعداد زیادی از کارآفرینان، گروه‏ های استارتاپی و …. و تشویق تیم‌ها برای ارائه راهحلهای خلاقانه برای مشکلات و چالشهای آن‌ها می‏باشد.

 

معیارهای اصلی سرمایه گذاری بر روی استارتاپ در مؤسسه شما چیست؟

معیارهای اصلی ما این ها هستند:

 تیم: ما انتظار داریم کارآفرینان کاملاً متعهد، دارای تیم کامل (متشکل از نیروی فنی، برنامه نویسی، مدیریت کسب و کار و بازاریابی) و دارای بینش و درک تکنیکی و کسب و کار باشند. تخصص آن‌ها در صنعت حوزه خودشان نیز از معیارهای اولیه است. در نهایت ما تیم‌هایی که به خوبی با هم کار کرده‌اند را ارزش گذاری می‌کنیم.

 بازار:  اندازه مناسب و با سرعت رشد بالا برای زمینه فعالیت و ارائه خدمات یک تیم، مورد قبول است. به طور مثال، بازار محدود به یک منطقه کوچک در یک شهر ممکن است فرصت رشد کمی داشته باشد.

محصول: ما روی تیم‌هایی که محصول خلاقانه در حوزه فرهنگ و هنر و مدیریت شهری دارند، سرمایه گذاری می کنیم. تکنولوژی باید ابزاری برای ایجاد ارزش از طریق حل یک مشکل با راه حلی کارآمدتر و جدیدتر از راه حل های موجود باشد. مقیاس‌پذیری: کسب و کار باید پتانسیل خدمت‌رسانی به تعداد زیادی از کاربران، بدون افزایش چشم‌گیر در هزینه ها را داشته باشد.